KAIP PRIŽIŪRĖTI SIDABRINIUS PAPUOŠALUS: LAIKYMAS IR VALYMAS

 • KAIP PRIŽIŪRĖTI SIDABRINIUS PAPUOŠALUS: LAIKYMAS IR VALYMAS

  KAIP PRIŽIŪRĖTI SIDABRINIUS PAPUOŠALUS: LAIKYMAS IR VALYMAS
  Sidabras – jau daugybę amžių yra vienas populiariausių metalų, naudojamų papuošalų gamyboje. Juvelyrų jis itin mėgstamas, nes iš jo lengva išlieti įvairių formų išskirtinius sidabrinius žiedus, auskarus, pakabukus, apyrankes ir kitus papuošalus. Žmonės mėgsta puoštis sidabriniais papuošalais, nes juos lengva derinti prie įvairaus įvaizdžio ir stiliaus, o sidabrinio papuošalo žvilgesys suteikia elegancijos ir traukia dėmesį.

  Taip pat, tinkamai prižiūrimi sidabriniai papuošalai tarnauja ilgus metus ir nepraranda spindesio.

  KODĖL SIDABRINIAI PAPUOŠALAI GALI PATAMSĖTI IR PRARASTI BLIZGESĮ?
  Sidabrinio papuošalo išvaizdą labiausiai veikia aplinkos sąlygos: dėl oksidacijos sidabras gali patamsėti, blizgesys sumažėti, todėl užsiimant tam tikra veikla sidabrinius papuošalus reikėtų nusiimti, jei:

  Prausiatės duše, tepatės kremu veidą, kūną, rankas ir pan.
  Dažote plaukus namuose.
  Purškiant plaukų laką dažnai akis prisidengiame rankomis, jeigu esate su sidabriniu žiedu cheminės medžiagos gali pažeisti sidabro spindesį.
  Sportuojate – prakaitas oksiduoja sidabrą.
  Plaukiojate baseine – sidabro išvaizdai ypatingai kenkia chloras.
  Plaunate drabužius ar indus rankomis.
  Mūvite gumines pirštines, nes guma sidabrui turi korozinių (ardomųjų) savybių.

  SIDABRINIŲ PAPUOŠALŲ LAIKYMAS
  Visi mūsų „Sidabra Jewelry“ sidabriniai 925 prabos papuošalai papildomai yra padengti rodžiu – platinos grupės metalu, kuris padeda apsaugoti sidabrinius dirbinius nuo oksidacijos (patamsėjimo) bei suteikia papuošalams papildomo spindesio. Tačiau, sidabrinių papuošalų laikymas ir priežiūra yra labai svarbu, norint kuo ilgiau išsaugoti gerą sidabrinio aksesuaro išvaizdą.

  Geriausia sidabrinius gaminius yra laikyti medinėse dėžutėse, tik ne plastmasinėse. Nuo kai kurių plastmasės rūšių sidabras gali patamsėti. Taip pat, yra rekomenduojama kiekvieną sidabrinį papuošalą suvynioti atskirai į popierių ar minkštą audinį. Prieš padedant į vietą ar vyniojant, įsitikinkite, kad indas ir sidabrinis aksesuaras yra sausas, nes drėgmė paskatina sidabro oksidaciją.

  Sidabrinių dirbinių įvyniojimui patariame naudoti rūgščių neturintį vyniojimo popierių arba maišelį. Specialiai sidabrinių papuošalų laikymui yra gaminami flaneliniai maišeliai, kurie padeda apsaugoti sidabrinius auskarus, žiedus, kaklo papuošalus ir kitus juvelyrinius dirbinius nuo sidabro oksidacijos.

  Sidabriniai gaminiai oksiduojasi (patamsėja) nuo ore esančių šarmų, rūgščių sieros junginių bei drėgmės. Todėl, jeigu ilgą laiką nenešiojate papuošalo, laikykite jį vakuume.

  Taip pat, sidabrui kenkia guma, todėl reikėtų vengti sąlyčio su šia medžiaga.

  SIDABRINIŲ PAPUOŠALŲ VALYMAS
  Sidabro oksidacija yra natūralus procesas. Tinkamai laikant sidabrinius papuošalus, galime ilgiau apsaugoti juos nuo patamsėjimo ir žvilgesio praradimo. Taip pat, sidabro valymas padeda atnaujinti ir vėl grąžinti sidabriniams aksesuarams blizgesį.

  Sidabrą atnaujinti galima gana greitai. Galite kreiptis į juvelyrus, įsigyti specialiai sidabro valymui skirtų profesionalių priemonių arba lengvai tai padaryti namuose su dažnai buityje naudojamomis namų ūkio priemonėmis.

  Vilna. Grąžinti blizgesį sidabriniam papuošalui dažnai pakanka jį nuvalyti sausa vilnone medžiaga.
  Soda ir actas. Tai yra vienos iš populiariausių sidabro valymo priemonių namų sąlygomis. Šis derinys puikiai gali padėti sidabriniams papuošalams grąžinti blizgesį. Dubenyje esančius sidabrinius papuošalus užpilkite distiliuoto acto ir sodos tirpalu (vienam puodeliui acto reikėtų maždaug 4 valgomųjų šaukštų sodos) ir palikite sidabro dirbinius mirkti apie 1 val. Po to viską kruopščiai nuplaukite švariu vandeniu ir nusausinkite švelniu medvilniniu rankšluosčiu. Labai svarbu yra nusausinti sidabrinius papuošalus, nes drėgmė skatina sidabro oksidaciją.
  Dantų pasta. Taip, dantų pasta galime valyti ne tik dantukus, bet ir sidabrinius papuošalus! Tiesa, svarbu, kad dantų pasta būtų kuo paprastesnė: be šveičiamųjų, šlifuojamųjų dalelių, nes valydami tokiomis dantų pastomis galite subraižyti sidabro dirbinius. Puikiai tinka mažo abrazyvumo, ne balinamosios arba vaikiškos dantų pastos. Nedidelį kiekį dantų pastos išspauskite ant minkšto rankšluostinio popieriaus arba nosinaitės ir švelniais judesiais valykite sidabrinį papuošalą. Nuvalę, palikite sidabrą su pasta 5 min., o tada nuplaukite vandeniu ir sidabrinį žiedą, auskarus, pakabuką ar kitą dirbinį labai gerai nusausinkite.
  Ūkinis muilas. Ši, beveik kiekvienuose namuose randama priemonė, taip pat gali padėti pasirūpinti sidabriniu papuošalu. Maždaug 50 g ūkinio muilo ištirpinkite 1 l vandens. Į tirpalą pamerkite papuošalus ir palaikykite kurį laiką. Jei mirkymas nepadeda, galite tirpale esančius sidabro dirbinius švelniai pašveisti dantų šepetėliu, bet tai darykite labai atsargiai, kad nesubraižytumėte sidabro. Po valymo, nuskalaukite aksesuarus švariu vandeniu ir, kaip kiekvienu sidabro valymo atveju, labai gerai nusausinkite sidabrą.
  Valydami sidabrinius papuošalus nemūvėkite guminių pirštinių, guma koroduoja (graužia) sidabrą. Sidabrui valyti naudokite minkštą audinį.


  Kokį valymo būdą pasirinkti? Visų pirma įvertinkite saugumą, kad nesubraižytumėte sidabro. Pradėkite nuo švelnesnių valymo priemonių, tokių kaip vilnonė medžiaga, o tik tada imkitės efektyvesnių, pavyzdžiui, acto ir sodos tirpalas. Geriausia, sidabro valymui net ir namuose naudoti profesionalias, specialiai sidabrui skirtas valymo priemones, kurias paprastai galite įsigyti juvelyrikos parduotuvėse arba kreiptis į profesionalius meistrus – tai saugiausi ir patikimiausi sidabro atnaujinimo būdai. Taip pat, svarbu žinoti – kuo žemesnė sidabro praba, tuo valymo būdas turi būti švelnesnis.

  Jeigu jūsų papuošalas yra 925 prabos sidabro – aukščiausios rūšies sidabro naudojamo juvelyrikoje, tuomet valymas namų ūkio priemonėmis gali būti ir neefektyvus. Tokiu atveju rekomenduojame kreiptis į profesionalus.

  Sidabras yra labai praktiškas metalas, iš jo galima ne tik lengvai išlydyti norimos formos unikalius sidabrinius papuošalus, bet, ir tinkamai prižiūrint ir reguliariai valant, jis savo spindesiu ir blizgesiu žavės jus ir aplinkinius ilgus metus!

  Mūsų internetinėje parduotuvėje „JUCI“ įsigysite aukščiausios 925 prabos sidabrinius papuošalus. Jums siūlome labai platų asortimentą įvairiausių sidabrinių aksesuarų pagal kiekvieno skonį, stilių ar progą. Visi mūsų papuošalai yra patikrinti ir prabuoti Lietuvos prabavimo rūmuose, atitinka 925 prabą ir visus ES juvelyrinių dirbinių standartus, yra pažymėti mūsų atsakomybės ženklu. Taip pat, tam, kad apsaugotume sidabrinius papuošalus nuo oksidacijos bei suteiktume jiems papildomo blizgesio ir spindesio, sidabrinius aksesuarus padengiame rodžiu – platinos grupės metalu, todėl mūsų parduodami papuošalai vizualiai, savo išvaizda, niekuo nesiskiria nuo balto aukso.

  Lengvas būdas kasdien dar labiau pasitikėti savimi, būti matoma ir pastebėta – sidabriniai papuošalai internetu „JUCI“! Nes Tu to verta!